top of page

Smaki Krakowa


z krótką wizytą w Krakowie 

nota resto & bistro bene kraków


Tomka Leśniaka miałam przyjemność poznać przy okazji organizacji dużego sportowego przedsięwzięcia parę lat temu. Pamiętam jak pokazywał mi miejsce obecnej restauracji i bistro, jeszcze nie wykończone, jeszcze tworzone z dbałością o szczegóły i z uczuciem. Pamiętam pierwsze wizyty gdy smakowaliśmy dań rożnych z kuchni Tomka, który w nasze polskie smaki wplata smaki świata, łączy je, tworzy i pokazuje w nowym świetle. Jak z dużą pieczołowitością dba o to by jego restauracje zawsze miały świeże, regionalne produkty.


Z pierwszej karty pamiętam cudowne krewetki z chorizo (prawdziwe "niebo w gębie", była też doskonała beza pavlova i bardzo żałuję, że na razie zniknęła z menu. Testowałam też tatara w wersji orientalnej, ale tu jednak wolę naszą polską tradycję 😀 Zawsze możecie tu skosztować fantastyczne steki z polskiej polędwicy wołowej. W Bistro znajdziecie m.in. przepyszne pizze - wariant ciasta z czarnuszką jest na prawdę rewelacyjny. Ostatnio za to odwiedziłam Bistro w porze śniadaniowej (tak te zdjęcia to poranne posiłki) - świeży bajgiel z jajkiem sadzonym i dodatkami czy też jajecznica, jak widzicie na zdjęciu, w doborowym towarzystwie 👍 - przepysznie.


Zdecydowanie warto tu zajrzeć - jeśli marzy Wam się wariant elegancki po schodkach do NotaResto, bardziej na luzie BistroBene. W obu miejscach poczujecie fantastyczną atmosferę, kuchnię pełną pasji, świeżych smaków. 



NotaResto & Bistro Bene

ul. Świętego Krzyża 17, Kraków

notaresto.pl

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page